Izba ako štúdio?
Pokiaľ radi spievate alebo hráte video hry a chcete mať odhlučnenú izbu urobte si ju vo forme štúdia. Po stenách vylepte akustickú penu ktorá stlmuje zvuky v izbe na maximum. Farba izby bude asi nepodstatná pokiaľ budete mať akustickú penu všade. Pokiaľ nie, použite pestré farby ako modrá alebo zelená, záleží to od vášho vkusu. V dobrom štúdiu samozrejme nesmie chýbať ani technika. Počítače, nahrávacie štúdio, čiže mikrofóny a podobne. Na internete si môžete vyhľadať LED pásiky ktoré nalepíte na vašu techniku tým si izbu ešte viacej spestrite.
Dobrý zvukový systém je samozrejme prínosom, avšak ak bývate v paneláku tak pozor na večerné hodiny kedy by ste už nemali s hudbou toľko vyvádzať. Pokiaľ chcete mať štúdio tmavé kde neprechádza svetlo tak je vhodné ho vytvoriť v izbe, kde nemáte okná. Nemusí byť ani nijak veľká pretože je to izba určená pre minimum ľudí.
Izba na „chill“
Izba na „chill“ alebo izba na pohodu, relax je nevyhnutnou súčasťou každého pohodového človeka ktorý si chce oddýchnuť, prísť na nové myšlienky, proste zrelaxovať. V takejto izbe nesmie chýbať pohodlná sedačka alebo kreslo do ktorého sa posadíte a budete sa cítiť pohodlne. Výhľad na prírodu alebo mesto by nemal chýbať tiež aby ste nemuseli pozerať do prázdnej steny. Pokiaľ okna v danej izbe nemáte, dajte tam televíziu, pripojte na ňu konzolu a zabávajte si pri dlhých večeroch s priateľmi alebo pozerajte šport.
Pokiaľ chcete stráviť večery viac s priateľmi dobrý nápad je napríklad vinotéka alebo chladnička na drinky, alkohol a podobne. Do vašej izby na relaxovanie si v krátkosti dávajte všetko to, čo vám pomôže zrelaxovať sa, a čo vás zabaví. Nejedná sa tu o obývačku, pretože v nej väčšinou sedíte s návštevou, pretože väčšina ľudí má obývačku spravenú celkom formálne čo v prípade tejto izby nie je vôbec povinnosťou.